Aktualizované:Fascinujúce kruhy energie

Autor: Lórant Kulík | 24.6.2018 o 15:57 | (upravené 25.10.2018 o 23:28) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  614x

So sympatickou kaderníčkou a holičkou Beátou Stojnovou sme sa stretli vo firme. Je mimoriadne šikovná, má rada svoju prácu, robí najkrajšie dámske účesy a pánske strihy.Vo voľnom čase sa aktívne venuje výtvarnej tvorbe.

V úvode nášho milého rozhovoru sme sa od B.Stojnovej dozvedeli, že mandala je harmonické spojenie kruhu a štvorca. Kruh je symbolom nekonečna, vonkajších síl, transendencie a vnútorých síl. Štvorec predstavuje vnútorné sily, ktoré sa spájajú s človekom a zemou. Tieto obrazce spája centrálny bod, ktorý je začiatkom a koncom celého systému.

Od Beátky sme sa dozvedeli ďalšie zaujímavosti o záhadných fascinujúcich kruhoch energie, ktoré tvorí vo voľnom čase.„Pred dvoma rokmi sme sa so šéfkou Renátou Polaškovou zapísali na kurz. Išla so  mnou, za čo som jej veľmi vďačná. Ja som si maľovanie veľmi rýchlo obľúbila. Pre mňa je to relax, mandaly sú pre mňa zaujímavé po každej stránke,“prezradila nám mladá umelkyňa.

Pri tvorbe je potrebné dodržiavať Pytagorovu numerológiu, geometriu, ale aj niektoré ďalšie pravidlá.

„Maľujem všetky typy mandál osobné, manželské, partnerské, intuitívne, firemné. Inšpirácia prichádza sama, používam kružítka, pravítka a ďalšie základné pomôcky. Finálny obraz maľujem akrylovými farbami na klasické plátno. Mandaly vyhotovujem v rôznych veľkostiach. Celú sobotu, nedeľu aktívne maľujem. Na obraze (100x100)mm pracujem počas víkendov aj mesiac a pol. Obraz veľkosti (40x40)mm dokážem vyhotoviť za dva, tri dni, cez týždeň sa maľovaniu nevenujem,“ uviedla autorka .

Vo firme nás zaujali skvelé diela z doterajšej tvorby B.Stojnovej.“ Namaľovala som asi 27 obrazov. Moje mandaly sú rozmiestnené takmer vo všetkých miestnostiach vo firme, spolu je ich päť. Na recepcii máme finančnú, kolegyňa v pedikérni má ochrannú mandalu. V kozmetike si môžete odfotiť osobnú mandalu, ktorú som namaľovala pre kolegňu,“ pochválila sa Beátka.

Vystavené mandaly B.Stojnovej robia radosť nielen zamestnancom, ale aj klientom. Prinášajú harmóniu, ukľudňujú a povzbudzujú. Najviac nás zajala firemná mandala (na snímke vpravo) a kvet šťastia.“Veľkoplošnú mandalu som namaľovala pre firmu. Je tu 14 mien, všetko som rozpočítala podľa mien a priezvisk. V strede dominuje znak jing-jang, ktorý je dôležitou súčasťou diela. Kvet šťastia(na snímke vľavo) vo výraznej modrej farbe sa klientom veľmi páči,“ uviedla Beátka na záver. Ak sa prídete ostrihať k Beátke, tak  si zároveň  môžete pozrieť skvelé umelecké diela z tvorby B.Stojnovej. Mandaly si môžete aj objednať, mladá umelkyňa vám ich s radosťou vyhotoví ...

Fotoprílohu k článku prevzali aj ďalšie web stránky,ktoré sú dostupné na nasledujúcom linku:

https://www.news.sk/rss/clanok/2018/08/1462095/fotky-k-clanku-fascinujuce-kruhy-energie/

http://zpravy.tapito.cz/article/tulacky-xl---sibenik-2-krivdasoliwarski/d0a6c0e88512bba5b57db86ae03bf673

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Danko nemieni odstúpiť, chce otestovať dôveru koalície

Bývalý Dankov učiteľ Čečot sa ho zastáva.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Tri slová pre Andreja Danka

Danko stále nechápe, že sa dopustil niečoho zlého.

DOMOV

Exministri Janušek a Štefanov pôjdu za mreže

Predseda senátu priznal, že ide o jedno z jeho najťažších rozhodnutí.


Už ste čítali?