Foto-video galéria s článkom: Kolotoč Karla Dykovského v Košiciach

Autor: Lórant Kulík | 12.11.2018 o 9:36 | (upravené 27.11.2018 o 23:28) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  553x

Do Košíc na Festivalové námestie zavítal kolotoč, z čoho majú najväčšiu radosť najmä deti. Moderný lunapark prevádzkuje dvanásť generačná dynastia kolotočiarov Karla Dykovského s rodinou.

Pani Anna Dykovská (na snímke) rodáčka z Prahy nám ochotne porozprávala zaujímavé príbehy zo zákulisia kolotočov.

Na úvod nám prezradila pani Dykovská zaujímavý príbeh o dlhoročnej rodinnej tradícii.„Ja som sa v tom narodila. Naši predkovia už pred 150-rokmi boli kolotočiari, hrali bábkové divadlo. Tomuto remeslu sa venuje naša rodina už 12 generácií.Kolotoče začali stavať v období prvej ČSR. Ja som v tom vyrastala. Prišla som zo školy, hodila tašku a išla som pomáhať rodičom,"dozvedeli sme sa od majiteľky kolotočov.

Prispôsobili sme sa kolotočom

Ďalej nám prezradila, že už ako deti sa museli prispôsobiť. “Prišli sme do iného mesta a išli sme do novej školy. Čo nám prikázali učitelia, to sme sa v maringotke naučili. Získali sme veľa nových kamarátov, bez problémov sme zapadli do nového kolektívu.Noví spolužiaci sa tešili.Vždy sa našli kamaráti, ktorých sme povozili na Húsenkovej dráhe a na ďalších atrakciách.Raz sme chodili do školy v Brezne, inokedy v Nitre a v iných mestách na Slovensku a v Českej republike.Učitelia nás vždy preskúšali, ale koncom roka sme robili skúšky  aj v Českej republike,"informovala nás pani Dykovská.

Adrenalínové atrakcie

Moderné atrakcie lákajú deti, ale aj dospelých„Snažíme sa prispôsobiť modernému trendu.Ponúkame zákazníkom najmodernejšie technické zariadenia.K najzaujímavejším atrakciám patrí G-Force Booster-Kladivo.Pri maximálnej výške 40metrov sa zároveň točia aj sedačky 120 kilometrovou rýchlosťou.Je tam vysoký adrenalín, atrakciu využíva najmä mladšia generácia. Podobný je Bungee-Katapult.Na gumákoch vystrelí guľu odstredivá sila. Ide rýchlosťou 90km/h do výšky 45metrov, potom idete hlavou dolu.Mali sme už aj 60-ročných klientov, ktorý atrakciu zvládli bez väčších problémov.Jungle- Húsenková dráha a Star Cars patrí ku klasickým atrakciám.Monster-Chobotnicu,výhliadkové kolo využíva najmä mladšia generácia s deťmi,"informovala nás pani Dykovská.

Prvoradá je bezpečnosť

Pani Anna Dykovská nás informovala, že nemajú strelnicu.Tieto klasické technické zariadenia postupne nahradila moderná  technika. Na prvom rade je bezpečnosť a až potom zábava. “Začiatkom sezóny vždy dostaneme certifikát.Technické zariadenia je potrebné kontrolovať každý deň.Kolotoč môže poškodiť vietor a zlé poveternostné podmienky.Bezpečnosť klientov je pre nás prvoradá aj napriek tomu, že sa blíži koniec sezóny. Sme na cestách od marca do novembra. V zimných mesiacoch sa venujeme údržbe technických zariadení,"dozvedeli sme sa.

Ďakujeme za zaujímavé príbehy zo zákulisia a histórie kolotočov Karelovi Dykovskému a Anne Dykovskej.Najmodernejšie atrakcie si môžete pozrieť v nasledujúcej fotogalérii.Kolotočiarom prajeme veľa ďalších úspechov.

Atrakciu G Force Booster si môžete pozrieť na nasledujúcom videu.

https://kulik.blog.sme.sk/c/496577/videoglosa-kladivo-g-force-booster-karel-dykovsky.html

 

Jazda v Chobotnici-Monsteri je na nasledujúcom videu.

Video:Lórant Kulík

Autodrom Star Cars v pohybe je na nasledujúcom videu.

Video:Lórant Kulík

 

 

 

 

Nočné Košice z vtáčej perspektívy sú prístupné v nasledujúcom príspevku:

https://kulik.blog.sme.sk/c/496104/fotoreportaz-nocne-kosice-z-vtacej-perspektivy.html

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dokument: Prečo sa súd v kauze Infra Services postavil proti Kmotríkovcom

Vyšetrovanie, kto naozaj profituje z podnikania vodárenskej firmy Infra Services, pokračuje.

Komentár Petra Schutza

Presne toto sa zvykne nazývať mafianizácia štátu

Na Kočnerovi je príznačné práve presvedčenie, že spravodlivých niet.


Už ste čítali?