Foto-video galéria s článkom: Kolotoč Karla Dykovského v Košiciach

Autor: Lórant Kulík | 12.11.2018 o 9:36 | (upravené 27.11.2018 o 23:28) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  439x

Do Košíc na Festivalové námestie zavítal kolotoč, z čoho majú najväčšiu radosť najmä deti. Moderný lunapark prevádzkuje dvanásť generačná dynastia kolotočiarov Karla Dykovského s rodinou.

Pani Anna Dykovská (na snímke) rodáčka z Prahy nám ochotne porozprávala zaujímavé príbehy zo zákulisia kolotočov.

Na úvod nám prezradila pani Dykovská zaujímavý príbeh o dlhoročnej rodinnej tradícii.„Ja som sa v tom narodila. Naši predkovia už pred 150-rokmi boli kolotočiari, hrali bábkové divadlo. Tomuto remeslu sa venuje naša rodina už 12 generácií.Kolotoče začali stavať v období prvej ČSR. Ja som v tom vyrastala. Prišla som zo školy, hodila tašku a išla som pomáhať rodičom,"dozvedeli sme sa od majiteľky kolotočov.

Prispôsobili sme sa kolotočom

Ďalej nám prezradila, že už ako deti sa museli prispôsobiť. “Prišli sme do iného mesta a išli sme do novej školy. Čo nám prikázali učitelia, to sme sa v maringotke naučili. Získali sme veľa nových kamarátov, bez problémov sme zapadli do nového kolektívu.Noví spolužiaci sa tešili.Vždy sa našli kamaráti, ktorých sme povozili na Húsenkovej dráhe a na ďalších atrakciách.Raz sme chodili do školy v Brezne, inokedy v Nitre a v iných mestách na Slovensku a v Českej republike.Učitelia nás vždy preskúšali, ale koncom roka sme robili skúšky  aj v Českej republike,"informovala nás pani Dykovská.

Adrenalínové atrakcie

Moderné atrakcie lákajú deti, ale aj dospelých„Snažíme sa prispôsobiť modernému trendu.Ponúkame zákazníkom najmodernejšie technické zariadenia.K najzaujímavejším atrakciám patrí G-Force Booster-Kladivo.Pri maximálnej výške 40metrov sa zároveň točia aj sedačky 120 kilometrovou rýchlosťou.Je tam vysoký adrenalín, atrakciu využíva najmä mladšia generácia. Podobný je Bungee-Katapult.Na gumákoch vystrelí guľu odstredivá sila. Ide rýchlosťou 90km/h do výšky 45metrov, potom idete hlavou dolu.Mali sme už aj 60-ročných klientov, ktorý atrakciu zvládli bez väčších problémov.Jungle- Húsenková dráha a Star Cars patrí ku klasickým atrakciám.Monster-Chobotnicu,výhliadkové kolo využíva najmä mladšia generácia s deťmi,"informovala nás pani Dykovská.

Prvoradá je bezpečnosť

Pani Anna Dykovská nás informovala, že nemajú strelnicu.Tieto klasické technické zariadenia postupne nahradila moderná  technika. Na prvom rade je bezpečnosť a až potom zábava. “Začiatkom sezóny vždy dostaneme certifikát.Technické zariadenia je potrebné kontrolovať každý deň.Kolotoč môže poškodiť vietor a zlé poveternostné podmienky.Bezpečnosť klientov je pre nás prvoradá aj napriek tomu, že sa blíži koniec sezóny. Sme na cestách od marca do novembra. V zimných mesiacoch sa venujeme údržbe technických zariadení,"dozvedeli sme sa.

Ďakujeme za zaujímavé príbehy zo zákulisia a histórie kolotočov Karelovi Dykovskému a Anne Dykovskej.Najmodernejšie atrakcie si môžete pozrieť v nasledujúcej fotogalérii.Kolotočiarom prajeme veľa ďalších úspechov.

Atrakciu G Force Booster si môžete pozrieť na nasledujúcom videu.

https://kulik.blog.sme.sk/c/496577/videoglosa-kladivo-g-force-booster-karel-dykovsky.html

 

Jazda v Chobotnici-Monsteri je na nasledujúcom videu.

Video:Lórant Kulík

Autodrom Star Cars v pohybe je na nasledujúcom videu.

Video:Lórant Kulík

 

 

 

 

Nočné Košice z vtáčej perspektívy sú prístupné v nasledujúcom príspevku:

https://kulik.blog.sme.sk/c/496104/fotoreportaz-nocne-kosice-z-vtacej-perspektivy.html

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Stovkám ľudí nedali výplaty, konatelia agentúry sú vo väzbe

Stovkám ľudí - Srbom, Ukrajincom aj Slovákom z okolia Trnavy – nevyplatili zárobok.

Dobré ráno

Dobré ráno: Fico sa chce vrátiť, preto útočí na médiá

Predseda Smeru chce opäť sprísniť tlačový zákon.

Komentár Zuzany Kepplovej

Marrákeš nekončí, Marrákeš trvá

Na nevyplatených Srboch by nám malo záležať.


Už ste čítali?