Foto-video galéria s článkom: Regionálne oslavy Dňa poštovej zámky a filatelie 2018

Autor: Lórant Kulík | 10.2.2019 o 16:38 | (upravené 17.2.2019 o 17:53) Karma článku: 1,14 | Prečítané:  225x

V predvianočných Košiciach sme 15.12.2018 prijali pozvanie na Regionálne oslavy Dňa poštovej známky a filatelie 2018.

Z tradičných osláv KF-54-01 v Technickom múzeu v Košiciach  sme pripravili príspevok, ktorý sme okrem fotografií doplnili aj videami.

Video:Lórant Kulík

Tradičný program

V úvodnej časti hostí slávnostne privítal tajomník klubu Ing.Ján Marenčík, prítomní bol aj Prof.MVDr. Imrich Maraček,DrSc.a Doc.MVDr. Zuzana Kostecká,PhD.(na snímke).Sála bola takmer plná,členovia KF 54-01 a pozvaní hostia sa tešili na pestrý program.Na slávnostnom stretnutí sa zúčastnil Zdeněk Baliga, člen Rady ZSF zodpovedný za vydávanie spravodajcu.Predseda Zväzu slovenských filatelistov Miroslav Ňaršík patrí k stálym hosťom Regionálnych osláv Dňa poštovej známky.Vo svojom príhovore zhodnotil doterajšie výsledky a predstavil plán práce pre rok 2019.Členovia KF 54-01 si vďaka usilovnej práci svoje predsavzatia napĺňajú, vďaka čomu sú medzi najlepšími.Výstavná, prednášková a publikačná činnosť klubu je úspešná, KF 54-01 je pekným príkladom aj pre ostatné pobočky.Doterajšie úspechy a aktivity KF 54-01 boli súčasťou ďalšieho programu.

Video:Lórant Kulík

Secesia vo filatelii

Známy košický filatelista Ing.Miroslav Gerec(na videu),vždy dokáže prítomných zaujať zaujímavou prednáškou.Nebolo to ináč,ani v závere roka 2018.Vo svojom príspevku sa Ing.Gerec zameral na secesnú tvorbu,dobre známeho umelca z obdobia prvej ČSR.Zdôraznil, že legendárny A.Mucha patrí k najúspešnejším tvorcom poštových známok a bankoviek z obdobia prvej Československej republiky.Prednášajúci prítomných oboznámil s legendárnymi dielami secesného umelca,ktoré úzko súvisia s návrhmi dobre známych poštových známok a bankoviek prvej ČSR.

Video:Lórant Kulík

Odovzdali ocenenia

Filatelisti si prevzali ceny, čo už tradične patrí k najdôležitejším bodom programu.Cenu ZKF Východoslovenského regiónu si prevzal Andrej Janovský.Pri príležitosti okrúhleho životného jubilea si prevzal ocenenie MUDr.Juraj Pálka (na snímke) za celoživotnú prácu v organizovanej filatelii.Medzi ocenenými je aj Ing.Ján Marenčík (na snímke vľavo), člen výboru-tajomník KF 54-01 a predseda revíznej komisie Lehotský.

 Video:Lórant Kulík

Prezentácia zborníka

Prítomní hostia obdržali najnovšie číslo zborníka Košice vo filatelii č.29.Najnovšie vydanie prezentoval Ing.Ján Marenčík, člen výboru, tajomník KF-54-01.Prítomných oboznámil s pestrým obsahom (na snímke).Pripomenul, že publikáciu vydali spolu s Ministerstvom dopravy,vedy a výstavby Slovenskej republiky v spolupráci s edičným strediskom UVLF v Košiciach v náklade 150 kusov.

 

Video:Lórant Kulík

Budúcnosť ďalších publikácií

Tajomník klubu Ing.Marenčík prítomných informoval, že na budúci rok vydajú posledné 30.číslo zborníka, ktoré venujú histórii klubu.Táto informácia nás znepokojila najmä preto,že publikácia je spracovaná profesionálne a má dlhoročnú tradíciu.Vyzývame nielen podnikateľov a firmy,ale každého kto má možnosť aby finančne podporil vydávanie novších čísiel aj v ďalších rokoch.Bola by veľká škoda, ak by zborník v roku 2019 zanikol.Veríme,že sa situácia zmení k lepšiemu a filatelistické zošity budú vychádzať aj v ďalších rokoch.

Video:Lórant Kulík

Prehliadka výstavy a občerstvenie

Na záver nasledovala individuálna prehliadka výstavy k 100.výročiu Československa v poštovej známke, ktorú si členovia klubu pozreli v budove Technického múzea. Akciu slávnostne ukončil J.Marenčík a prítomných pozval na spoločenské stretnutie a občerstvenie.

Fotogaléria:

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Hovorili mu šéf. Fico sa k Bödörovi nehlási

Norbert Bödör je prvým väzobne stíhaným oligarchom spájaným so Smerom.

Bödöra dali do väznice, ku ktorej sa Bonul nedostal

Oligarchova SBS služba má zmluvy s viacerými ústavmi.


Už ste čítali?