Vďaka cestovateľovi Colinovi z Kanady sme stretli Zuzanu Jones, letušku British Airways

Autor: Lórant Kulík | 26.7.2019 o 8:32 | (upravené 29.4.2020 o 13:03) Karma článku: 9,34 | Prečítané:  1154x

Na košickej Hlavnej sme sa stretli s cestovateľom Colinom. Vďaka Kanaďanovi sme sa náhodne stretli s úspešnou Košičankou Zuzanou Jones, letuškou British Airways. Ďalšie podrobnosti stretnutia s fotkami a videom sú v príspevku.

Na Hlavnej ulici v Košiciach nás v stredu upútal cestovateľ a fotograf Colin Kennedy z Ottawy. Cestuje už 14 rokov, Slovensko je v poradí 84.zastávkou,Košice sú 716. mestom, ktoré navštívil. Našu pozornosť upútala plynulá angličtina a fotografie zo sveta, ktoré mal Colin esteticky a vkusne usporiadané na chodníku.

Dozvedeli sme sa, že pracoval ako opatrovateľ,staral sa o chorých a zranených.Niektorí predčasne zomreli. Mal pravidelnú prácu, pravidelný život, ale sa rozhodol zmeniť životný štýl.

Počas posledných rokov mal mnoho negatívnych skúseností. Dozvedeli sme sa, že Colinov 32-ročný priateľ zomrel na srdcový infarkt. Pred 15 rokmi zničil požiar cestovateľovi dom, práca mu skončila vďaka škrtu pracovných miest. Mamka mu zomrela vo veku 53 rokov na rakovinu. Život je príliš krátky, preto sa rozhodol,že sa nebude zameriavať na každodenný život.

Cestovateľ zdôrazňuje podajte ruku, pomôžte priateľovi zdieľať úsmev, skúmajte svet,inšpirujte ľudí. Choďte do sveta, cestujte a spoznávajte.

Colin zo svojich ciest rozložil na chodník množstvo svojich fotografií,ktoré sa dajú zakúpiť. Vyskúšali sme si, ako to celé funguje. Za dobrovoľný príspevok si môžete vybrať ľubovoľnú snímku. Keď vyberáte, neviete v ktorom štáte fotku vyhotovil. Na snímku ktorú ste si vybrali cestovateľ a fotograf Colin Kennedy napíše, kde exponoval záber. Kupujúci by tam mal odcestovať. Celý postup je podrobne rozpísaný pri rozložených snímkach na chodníku. Vyskúšali sme, vybrali sme pohľadnicu (na snímke). Na zadnú stranu fotografie Colin napísal,Busan-South Korea, ako bonus sme dostali aj autogram(na snímke).

Chceli sme sa rozlúčiť,ale našu pozornosť upútala sympatická mladá žena, ktorá s Colinom komunikovala plynulou angličtinou (na videu). Zakúpila si pohľadnicu, ale sme počuli, že jej nerobí problémy ani slovenčina.

Video: Lórant Kulík

Prihovorila sa k nám. Prezradila nám, že sa volá Zuzka Jones a pochádza z Košíc. Žije v zahraničí, pracuje ako Cabin Crew v Brirtish Airways, ktorá je najväčšou leteckou spoločnosťou v Spojenom kráľovstve. Náhodou sme sa stretli s úspešnou, milou, sympatickou Košičankou Zuzanou Jones (na snímke). Určite nám niekedy nabudúce porozpráva svoje letecké zážitky, keď príde do Košíc.

 Ako bonus Vám ponúkame archívne fotografie úspešnej Košičanky Zuzky Jones, ktoré dokumentujú jej úspechy v leteckej spoločnosti British Airways.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Premiér obhajuje testovanie aj dátami, ktoré neexistujú

Hrozbou pre testovaných môže byť britská mutácia koronavírusu.

Dobré ráno

Dobré ráno: Štát ani neverí, že otestuje každého

Slovensko si vyskúša skríningové pretestovanie krajiny.


Už ste čítali?