Storočná lipa v košickej časti Malá Praha nemá nič spoločné s Renaultom Thalia

Autor: Lórant Kulík | 5.11.2019 o 23:49 | (upravené 7.11.2019 o 8:28) Karma článku: 3,17 | Prečítané:  682x

Ešte 24.10.2019 sme vás informovali, že v košickej časti Malá Praha stojí 100-ročná lipa s pamätnou tabuľou.Čitatelia nás informovali, že v texte objavili preklep.Strom slobody nemá nič spoločné s divadlom,ani s Renaultom Thalia.

Pôvodný príspevok v ktorom sme vás informovali o Strome slobody s nainštalovanou pamätnou tabulou, je dostupný kliknutím na link:

https://kulik.blog.sme.sk/c/519522/storocna-lipa-v-kosickej-casti-mala-praha-je-zivym-pamatnikom-na-prvu-csr.html

Pri popise živej legendy z obdobia prvej ČSR sme nezaregistrovali hrubú pravopisnú chybu v texte. Čitateľ nás upozornil, že latinský názov "Lipy malolistej" má byť správne "Tilia cordata". Vážny preklep výrazne vyniká hneď v prvom riadku (na snímke).

https://sk.wikipedia.org/wiki/Lipa

Autori tabule si zrejme poplietli "Lipu malolistú-Tilia cordata" s maďarským divadlom Thalia v Košiciach. Je zrejmé, že 100-ročná lipa nemá nič spoločné s francúzskym autom Renault Thalia. Po latinsky je "Lipa-Tilia",nie "Thalia". Tento zvýraznený nezmysel, nerobí najlepšiu reklamu košickej časti Malá Praha, ale ani mestskej časti Košice-Staré mesto.

Kompetentní by mali tabuľu s nesprávnym textom odstrániť, prípadne vyrobiť novú už s správnym opraveným latinským textom "Tilia cordata". Veríme, že túto technickú chybu odstránia a nebude Thalia ďalej strašiť 100-ročnú lipu z prvej ČSR...

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Premiér obhajuje testovanie aj dátami, ktoré neexistujú

Hrozbou pre testovaných môže byť britská mutácia koronavírusu.

Dobré ráno

Dobré ráno: Štát ani neverí, že otestuje každého

Slovensko si vyskúša skríningové pretestovanie krajiny.


Už ste čítali?