Na pracovnom veľtrhu v Univerzitnej knižnici TU Košice si hľadali študenti svoj dobrý Job

Autor: Lórant Kulík | 28.11.2019 o 20:33 | (upravené 28.11.2019 o 23:26) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  204x

V utorok 19.11.2019 sa konal v Univerzitnej knižnici TU Košice pracovný veľtrh IAESTE-Dni príležitostí. Je to neformálny spôsob, ako si môžu študenti nájsť dobrý job.Viac sa o veľtrhu dočítate v príspevku s krátkou fotoreportážou.

Študentská organizácia IAESTE „zastaralý názov iKariéra Dni Príležitostí", organizuje každoročne pracovné veľtrhy na univerzitách. Je to neformálny spôsob, ako sa môžu študenti porozprávať s predstaviteľmi firiem a nájsť si dobrý job.

Tento rok sa pracovný veľtrh konal 19.novembra v Univerzitnej knižnici TU v Košiciach. Na podujatí sa zúčastnilo viac firiem, výstavu si prišlo pozrieť množstvo študentov. Na výstave sme oslovili Lauru Mihokovú, Národnú líderku pre PR IAESTE Slovakia. “Pracovný veľtrh IAESTE Dni Príležitostí je jedinečná možnosť, ako sa môžete neformálnym spôsobom porozprávať s predstaviteľmi firiem a nájsť si dobrý job (na snímke). Mladšie ročníky si môžu dohodnúť bakalárske či diplomové práce. Môžete si nájsť stáž počas školy, či profilovať svoje zameranie už počas štúdia. Starší si tu môžu priamo nájsť svojho zamestnávateľa,“uviedla Laura.

Laura dokonale pozná každý detail pracovného veľtrhu. Dozvedeli sme sa aj niektoré ďalšie podrobnosti.“Veľtrh organizujeme dvakrát ročne na pôde Technickej univerzity. IAESTE je študentská organizácia, ktorej hlavnou činnosťou je sprostredkovať odborné, platené stáže v zahraničí pre študentov technických odborov na vysokých školách. Podujatie organizujú iba študenti, ktorí sú dobrovoľníci v IAESTE Slovakia,“prezradila Laura Mihoková.

Veľtrh je medzi študentmi veľmi obľúbený, dozvedeli sme sa od Laury aj niektoré ďalšie zaujímavosti  "Na veľtrhu sa prezentujú spoločnosti väčšinou s technickým zameraním. Firmy si majú možnosť nájsť medzi študentmi nových zamestnancov, či už na part time pozície, alebo po skončení štúdia na full time. Takisto študenti získavajú prehľad o možnostiach budúceho zamestnania. O spoločnostiach na trhu práce HR - isti ich vedia nasmerovať v ich kariérnom živote. Informujú ich o detailoch, na ktoré kladú dôraz. Študenti sa majú možnosť osmeliť v komunikácií so zástupcami firiem, aby neboli hanbliví a vyľakaní na pohovoroch. Nakoniec majú šancu sa zapojiť do súťaže o ceny,  či zahrať si hru vo funzone," povedala Laura.

Oficiálnym organizátorom podujatia je IAESTE Košice, ale na príprave celého projektu sa podieľal celý tím študentov. Hlavnou zodpovednou pri príprave podujatia v Univerzitnej knižnici v Košiciach bola Natália Nošková, ktorá tento rok končí Bc. na Ekonomickej fakulte TUKE.

Tešíme sa na ďalšie ročníky veľtrhu IAESTE Dní príležitostí v roku 2020. Organizátori určite prekvapia študentov s ďalšími aktualizovanými novinkami. Zábery z veľtrhu sú v nasledujúcej fotogalérii.

                                                  Fotogaléria:

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?