Foto-video: Burza starých gramoplatní v Univerzitnej knižnici TU Košice

Autor: Lórant Kulík | 15.12.2019 o 23:33 | (upravené 16.12.2019 o 7:45) Karma článku: 8,88 | Prečítané:  761x

V piatok 14.12.2019 sa konala v Univerzitnej knižnici burza starých gramoplatní, CD, DVD a ďalších hudobných nosičov. Akcia ktorú zorganizoval Vladimír Ondo ( na snímke) potvrdila, že o platne  je záujem. Viac info v príspevku.

Aká bola atmosféra na burze si môžete pozrieť na videu.

                                         Video:

Video: Lórant Kulík

Všeobecné zberateľské stretnutia na Jedlíkovej ulici v Košiciach dopĺňajú burzy so starožitnosťami na Hlavnej ulici. Sporadicky sa na týchto akciách stretávame aj so starými gramoplatňami, ale tieto burzy nie sú na to špecializované.

Burza starých gramoplatní sa konala 14.12.2019 v Univerzitnej knižnici TU v Košiciach. Zberateľské stretnutie zorganizoval Vladimir Ondo (na snímke). Ochotne nám porozprával o zaujímavej burze, ktorá sa špecializuje na staré gramoplatne, CD, DVD, kazety a ďalšie hudobné nosiče.“ Usporiadali sme už viac búrz a sme zistili, že o staré gramoplatne je aj v dnešnej dobe záujem. Okrem kúpy a predaja ponúkame aj čistenie a vyrovnávanie LP platní (na snímke). Vstup je voľný, návštevníci si môžu zasúťažiť, výherca získa gramoplatňu. Stačí vyplniť papierik a vhodiť do súťažnej urny. Výhercu vylosujeme poobede o štvrtej, Nasledujúca burza by sa mala konať v máji 2020, “uviedol Vladimir Ondo.

Záujemcov bolo viac než dosť, pri niektorých stoloch kupujúci stáli v rade. Výber bol pestrý, predajcovia ponúkali nosiče klasickej a populárnej hudby. Milovníci retromuziky si mohli vybrať z tvorby domácich a zahraničných umelcov. Nechýbal ani David Bowie, Pink Floyd, Led Zepelin, Frank Sinatra a ďalší. Milovníci domácej umeleckej tvorby si tiež mohli prísť na svoje. Boli bohato zastúpené gramoplatne umelcov z Českej republiky,ale aj z bývalého Československa. Záznam z burzy si môžete pozrieť na videu a fotografiách.

                                        Fotogaléria:

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Premiér obhajuje testovanie aj dátami, ktoré neexistujú

Hrozbou pre testovaných môže byť britská mutácia koronavírusu.

Dobré ráno

Dobré ráno: Štát ani neverí, že otestuje každého

Slovensko si vyskúša skríningové pretestovanie krajiny.


Už ste čítali?