Nevšedné čítanie nielen na výstave: Ema nemá oholené nohy, zametie špinu pod koberec

Autor: Lórant Kulík | 9.1.2020 o 0:03 | (upravené 9.1.2020 o 7:34) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  451x

Do 20.januára si môžete pozrieť výstavu Nevšedné čítanie českej ilustrátorky Ivety Merglovej. Vystavené diela vznikli v spolupráci s VKJB v Košiciach. Viac o výstave  s krátkou  fotogalériou si môžete prečítať v dnešnom príspevku.

V priestoroch centrálnej požičovne VKJB na Hviezdoslavovej ulici č. 5 v Košiciach otvorili výstavu Nevšedné  čítanie 19.12.2019. Posledné podujatie z cyklu 1+1 bolo súčasťou zahájenia výstavy. Iveta Merglová si vybrala Danielu Pokornú ako ďalšieho hosťa na základe vzájomnej ľudskej tvorivosti a ľudskej spriaznenosti.

                           Autorka komiksov pre dospelých sa venuje ženskému telu

MgA. at Mgr. Iveta Merglová (na snímke vpravo) sa narodila v Plzni. Študovala intermediálnu tvorbu na Fakulte dizajnu a umení Ladislava Sutnara ZUČ a knižnú kultúru. Cenu Bratislava Artist´s Book Award pre mladých ilustrátorov jej udelili v roku 2017. Autorka komiksov pre dospelých sa od roku 2016 venuje ilustrátorskému projektu Biceps. Venuje sa hlavne témam ženského tela, stereotypov. identity a vzťahu človeka a technológií. Okrem knihy Ema sa má pripravuje ďalšie knižné novinky. Svoje ilustrácie publikuje v časopisoch a knihách s krátkym komiksom.

                    Nevšedné čítanie nielen na výstave, ale aj v knihe Ema sa má

Ilustrátorka a grafická dizajnérka Iveta Merglová sa pomocou vtipných komiksov snaží docieliť, aby boli ženy otvorenejšie. K najnovším dielam patrí ilustrovaný komiks Ema sa má (na snímke). Talentovaná umelkyňa vytvorila sympatickú postavu s ktorou sa vedia ženy stotožniť. Obrázkový komiks pre dospelých je viac než úspešný. Ema nemá oholené nohy, zametie špinu pod koberec (na snímke), vŕta si v nose. Kniha vyšla v rámci edície vizuálnych kníh Monokel. Iveta Merglová by si priala aby sme boli voči ženám otvorenejšie, čo sa snaží docieliť svojimi vtipnými komiksami  pre dospelých. Kto si pozrie výstavu Nevšedné čítanie, určite si kúpi aj knihu Ema sa má.

                                                      Hosť autorky komiksov

Autorka komiksov pre dospelých pozvala do Košíc hosťa BcA. at Mgr. Danielu Pokornú Dis. (na snímke vľavo). Daniela študovala žurnalistiku, dejiny umenia, filmu a sa venovala audiovizuálnej tvorbe. Ukončila Literárnu akadémiu a Žurnalistku na Fakulte sociálnych vied Univerzity Karlovej v Prahe.

                                                            Úspešná výstava

Výstava komiksov pre dospelých je zaujímavá, oplatí sa ju vidieť. Poteší nielen milovníkov komiksov, karikatúr. ale aj ďalších priaznivcov výtvarného umenia. Verejnú knižnicu Jána Bocatia nájdete v blízkosti Hlavnej ulice. Výstava  je vo výpožičnom čase otvorená do 20. januára 2020, vstup je zdarma. 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Premiér obhajuje testovanie aj dátami, ktoré neexistujú

Hrozbou pre testovaných môže byť britská mutácia koronavírusu.

Dobré ráno

Dobré ráno: Štát ani neverí, že otestuje každého

Slovensko si vyskúša skríningové pretestovanie krajiny.


Už ste čítali?