Fotoreportáž: Aktuálne zábery z centra Košíc, ktoré súvisia so šírením koronavírusu

Autor: Lórant Kulík | 16.3.2020 o 0:13 | (upravené 18.3.2020 o 11:18) Karma článku: 10,00 | Prečítané:  2425x

Na nasledujúcich fotkách si môžete pozrieť, ako dodržujú občania a firmy obmedzenia, ktoré súvisia so šírením koronavírusu. Aktuálnu situáciu v Košiciach si môžete pozrieť virtuálne,bez toho aby ste korzovali v uliciach mesta.

V dnešnej fotoreportáži si môžete pozrieť, aká bola situácia v užšom a širšom centre Košíc 15.3.2020 medzi 13.00 - 16.00 hodinou. Všetky zábery zachytil objektív fotoaparátu v uvedenom termíne a čase. Na želanie kolegu blogera prinášame zábery, okrem užšieho a širšieho centra, aj zo železničnej stanice.

Na snímkach vo fotogalérii si môžete pozrieť, ako ľudia a podnikatelia v Košiciach reagujú na nariadenia a obmedzenia, ktoré súvisia so šírením koronavírusu COVID-19. Historické jadro mesta je takmer prázdne (na snímkach), výnimkou nie je ani Hlavná ulica a okolité ulice. Takmer na všetkých dverách visia oznamy, ktoré informujú občanov o dočasnom uzatvorení prevádzok z dôvodu šírenia koronavírusu.

Na budove Štátneho divadla visí oznam o rušení predstavení (na snímke). Nariadenia a obmedzenia rešpektujú aj knižnice, galérie a múzeá. Rušia sa všetky verejné kultúrne podujatia o čom občanov informujú (na snímkach). Carpano je zatvorené, podobne ako trhoviská pri Merkúri a Dominikánskom námestí. Na Námestí Osloboditeľov, pri Dargove a Auparku bolo 15.3.2020  v skorých popoludňajších hodinách takmer prázdno.  Na budovách TU v Košiciach visia oznamy, ktoré informujú zamestnancov a študentov, za akých podmienok môžu vstúpiť do priestorov školy. Je všeobecne známe, že dezinfekcie, rúška a respirátory v lekárňach nemajú. Podobné informácie (na snímke), visia na väčšine lekární.

Je potešujúce, že centre Košíc väčšina ľudí dodržiava prísne nariadenia a predpisy, ktoré by mali spomaliť šírenie koronavírusu Covid-19.

Ďalší príspevok, ktorý súvisí s touto témou si môžete pozrieť kliknutím na nasledujúci link:

V dôsledku koronavírusu sa  v Košiciach ulice dočasne vyprázdnili


                                                    Fotogaléria:

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?