Koronavír:Bella Ciao za celý svet: Členovia orchestra si zahrali spolu keď sú všetci doma

Autor: Lórant Kulík | 2.4.2020 o 0:23 | (upravené 2.4.2020 o 8:08) Karma článku: 10,41 | Prečítané:  325x

To, že umelci nikdy neoddychujú potvrdila Opera Srbského divadla. Skladbu Bella Ciao nahrali v netradičnej forme, každý za seba a predsa spolu. Video, ktoré si môžete pozrieť, je znak podpory proti svetovej pandémii COVID19.

                                                    Bella Ciao za celý svet

Každý hrá sám za seba, každý hrá z čistého srdca, S videom chcú umelci Opery Srbského divadla osloviť každého, kto bojuje proti svetovej pandémii koronavírusu COVID 19.

Uzavretie Opery a zákaz verejných zhromaždení je veľkou ranou, pre aktívnych a činných hudobníkov. Napriek tomu, že umelci ostali doma  dokázali vo virtuálnom priestore realizovať nahrávku dobre známej skladby, Bella Ciao. Realizáciu netradičnej nahrávky dohodol a usporiadal Konstantín Blagojevič a taliansky maestro Andrea Solinas, ktorý súhlasil s realizáciou projektu.

Ako môžete na videu vidieť, každý umelec nahral doma podľa partitúry svoj nástroj. Sólo nahrávky jednotlivých nástrojov zmixovali a zostrihali. Vznikla tak jedinečná kompilácia kompletného Orchestra, ale v skutočnosti nenahrali spoločne. Práca Orchestra na systém „Home office“ sa talentovaným muzikantom celkom vydarila.

                                                  Zostaňme spolu, ale oddelene

Huslistka Bojan Glusica vysvetľuje, že toto je spôsob, ako prispieť k všeobecnému princípu solidarity a boja proti pandémii koronavírusu COVID 19.

Veronika Antunovič si myslí, že aj keď platia obmedzenia, neznamená to, že nebudú robiť nič. Hudba muzikantom dodáva silu, na prekonanie zložitých situácií. Veronika hovorí, že s hudbou je to jednoduchšie a ľahšie.

                                                    Každý za seba a predsa spolu

V krajine je najpopulárnejšia veta „Zostaňme spolu, ale oddelene“. Práve v tomto duchu vytvorili nahrávku vo forme videokoláže. Každý hrá vo svojom okne, doma sám za seba naplno tak, ako keby hral v orchestri. Je vidieť, že hrajú zo srdca, každý hrá sám za seba s pozitívnou motiváciou. Toto je princíp, ako prispieť k všeobecnému princípu solidarity a podpory boja proti pandémii koronavírusu COVID 19.

Ako zahrali členovia Opery Srbského divadla z „Home ofiice“ skladbu Bellu čau, si môžete pozrieť na nasledujúcom videu. Možno muzikanti na Slovensku prekvapia svojich fanušikov s podobným projektom...

Video: Youtube

Zdroj:

https://kossev.info/bellia-ciao-srpskog-orkestra-za-ceo-svet/

https://www.youtube.com/watch?v=0U8qzGcRO_I&feature=emb_logo

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA MICHALA HAVRANA

Najlepšie mozgy nemôžu teraz vysvetľovať základné učivo (píše Michal Havran)

Na isté veci sa verejnosti nepýtame.

Microsoft predstavil nový Windows 11

Podpora Windows 10 skončí v roku 2025.


Už ste čítali?