Aktualizovaná fotoreportáž z výstavy: Akvarely Natálie Studenkovej

Autor: Lórant Kulík | 6.6.2020 o 1:03 | (upravené 6.6.2020 o 11:39) Karma článku: 9,91 | Prečítané:  565x

Slovenské Technické múzeum v Košiciach usporiadalo autorskú výstavu akvarelov Natálie Studenkovej, ktorá potrvá do 26.8.2020. Virtuálnu prehliadku výstavy s popisom si môžete  pozrieť v nasledujúcej fotogalérii.

Akvarely Natálie Studenkovej dokážu  zaujať nielen  mladšiu, ale aj  aj staršiu generáciu. Vkusne usporiadané diela umelkyne prezentuje Technické múzeum v Košiciach na svojich výstavných plochách.

Akvarely na zaujímavé témy

Šikovná umelkyňa hľadá zaujímavé témy. Pestrofarebné akvarely sú zaujímavé, repertoár maliarky je veľmi pestrý. Zaujali nás obrazy s námetom Košíc, ktoré svojou farebnosťou  dokonale odrážajú atmosféru mesta. Medzi dielami Natálie Studenkovej vynikajú diela „Na Dunajci, Cesta do Vysokých Tatier, Farba červeného vína , Prístav Koper a iné". Natália okrem Košíc vo svojej tvorbe zájde až k Jadranskému moru. Obrazy sú dokonale vypracované, autorka dbá na detaily. Typický umelecký rukopis mladej úspešnej umelkyne je neprehliadnuteľný. Témy akvarelov, ktoré sú vystavené v Košiciach sme zvýraznili vo fotogalérii.

Svoju profesionalitu potvrdila na výstavách

Talentovaná maliarka v rokoch 2012-2018 absolvovala množstvo výstav nielen na Slovensku, ale aj v Európe. Svoje diela prezentovala v roku 2017 na Internacional Watercolor Bienale v roku 2017. V roku 2016 vystavovala na tom istom podujatí v Hong Kongu. Akvarely mladej talentovanej maliarky si obľúbili nielen v Albánii, ale aj v Thajsku. Okrem zahraničných výstav prezentovala svoje diela na výstavách na Slovensku, v Českej republike, Rusku, Ukrajine a ďalších štátoch.

Využíva ľahkú techniku Akvarelu

Umelkyňa svoje emócie a nálady zobrazuje pomocou dynamickosti a nepredvídavosti akvarelu. Zobrazením prírody chce autorka vyvolať hlboké a vnútorné pocity a zážitky. Pomocou ľahkej  techniky akvarelu (a la prima) dosahuje zaujímavé farebné prechody, ktoré spája ľahkými prechodmi štetca. Pre tvorbu Natálie Studenkovej je typický nasýtený kolorit, hra svetla a farieb. Precízne prepracované detaily, spojenie s prírodou je typické pre tvorbu mladej maliarky. Talentovaná umelkyňa sa snaží osloviť divákov pomocou jedinečnej výtvarnej techniky, ktorú používa pri tvorbe akvarelov.

Majsterka Akvarelu z Kyjeva

Natália sa narodila sa v Kyjeve, kde navštevovala štátnu umeleckú strednú školu T.G.Ševčenka. Neskôr študovala na Univerzite technológií a dizajnu. Pracuje v rôznych organizáciách, ktoré združujú milovníkov výtvarného umenia. Je aktívnou členkou Umeleckej besedy slovenskej a spolku výtvarných umelcov na Slovensku. Od roku 2016 je vodkyňou skupiny IWS Slovakia Internacional Watercolor Society , ktorá patrí k medzinárodnému spolku akvarelistov. Vystavené diela si môžete pozrieť v Technickom múzeu v Košiciach do 26.8.2020. Virtuálna prehliadka výstavy je dostupná v nasledujúcej fotogalérii.

Fotoreportáž:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Ako zmanipulované voľby zrodili bieloruský národ

V čom sa protesty v Bielorusku líšia od minulosti.

Cynická obluda

Odborníci na gumičke

Matovič najskôr slávnostne oznámil, že boj s koronou riadi konzílium odborníkov, ktoré bude nezávislé od neho.

Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Vzbura v Bielorusku je tentoraz iná

Lukašenka môže udržať pri moci už len skorumpovaná armáda.


Už ste čítali?