Auto-Moto: Vyžeňte koronavírus COVID 19 zo svojho auta

Autor: Lórant Kulík | 30.8.2020 o 0:13 | (upravené 30.8.2020 o 8:03) Karma článku: 7,87 | Prečítané:  862x

Druhá vlna koronavírusu COVID19 najviac ohrozuje ľudí, ktorí jazdia s autami mimo hraníc Slovenskej republiky. Je dobré osobné autá v určitých časových intervaloch vydezinfikovať.

Existuje viac spôsobov, ktoré sa najviac hodia na dezinfekciu osobných, ale aj hromadných dopravných prostriedkov. Väčšinou ide o mokré procesy. Tie nie sú ani pre majiteľa motorového vozidla, ale ani pre pasažierov najvýhodnejšie.

                                                      Antimikrobiálne produkty

Ak sa pri likvidácii  koronavírusu COVID 19 rozhodnete pre mokrý proces, tak používajte registrované a certifikované dezinfekčné prostriedky. Pri použití postupujte podľa návodu, ktorý je uvedený na obale.

                                                           Alkoholové roztoky

Sedadlá patria k mäkkým a pórovitým povrchom, ktoré je možné dezinfikovať alkoholovými roztokmi s koncentráciou najmenej 70%. Pre dezinfekciu elektronických povrchov vo vozidle sú najvhodnejšie špeciálne prípravky. Pri použití nevhodného dezinfekčného prostriedku, môže dôjsť k trvalému poškodeniu elektroniky auta.

                                                          Dezinfekcia ozónom

Motorové vozidlá najjednoduchšie vydezinfikujeme pomocou ozónu. Ide o veľmi silné oxidačné činidlo, ktoré má schopnosť ničiť vírusy, baktérie a huby. Ozón sa dá pomerne ľahko vyrobiť pomocou elektronického generátora. Tieto zariadenia sú dostupné aj na 12V napájanie, vďaka čomu sa dá ozón ľahko vyrobiť v každom motorovom vozidle. Generátory ozónu (na snímke) pracujú na jednoduchom princípe. Vďaka vysokonapäťovému  zdroju horí oblúk, ktorý ionizuje okolitý vzduch a vytvára ozón. Plyn ktorý sa tvorí v generátore O3, má typický štipľavý zápach a je jedovatý. Je preto potrebné pri dezinfekcii motorových vozidiel dodržiavať návod a bezpečnostné predpisy. Pri správnej činnosti prístroja, je cítiť ozón v motorovom vozidle, ale aj v jeho blízkom okolí. Musí sa vytvárať  nepretržite, lebo sa trvale neudrží na povrchoch.

                                                    Široký výber generátorov ozónu

Internetové predajne ponúkajú rôzne typy a druhy týchto generátorov (na snímke). Nie je problém podľa účelu a ceny vybrať generátor ozónu, ktorý najviac vyhovuje požiadavkám vodiča. Potom stačí pri dodržaní bezpečnostných predpisov použiť zariadenie podľa návodu. Po dezinfekcii motorového vozidla môžete jazdiť kľudne a bezpečne.

                                              Autá dezinfikujú aj profesionálne firmy

Ak chcete mať istotu, že dezinfekcia je naozaj účinná a maximálne bezpečná, tak Vám auto, dom, alebo byt vydezinfikujú špecializované firmy (na snímke).  Auto si po dlhšej jazde najmä v zahraničí si zaslúži chvíľku pozornosti, aby majiteľ čo najrýchlejšie zabránil šíreniu patogénneho vírusu. Po dezinfekcii motorového vozidla ozónom, je pravdepodobnosť šírenia  koronavírusu COVID 19 minimálne.

Zdroj:

https://www.alphachem.es/en/covid19-environmental-disinfection-ozone/

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Premiér obhajuje testovanie aj dátami, ktoré neexistujú

Hrozbou pre testovaných môže byť britská mutácia koronavírusu.

Dobré ráno

Dobré ráno: Štát ani neverí, že otestuje každého

Slovensko si vyskúša skríningové pretestovanie krajiny.


Už ste čítali?