Na maratóne si zabehal expremiér Dzurinda, fandil hokejový majster sveta Vincent Lukáč

Autor: Lórant Kulík | 5.10.2020 o 23:53 | Karma článku: 8,71 | Prečítané:  945x

V nedeľu 4.októbra na 97. Medzinárodnom maratóne mieru v Košiciach si zabehal aj expremiér Mikuláš Dzurinda (na snímke). Bežcom fandil dvojnásobný hokejový majster sveta Vincent Lukáč. Viac info, foto a video v príspevku.

Text, foto a video: Lórant Kulík

Napriek komplikovanej situácii sa 97.ročník Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach predsa len uskutočnil. Vyštartovalo 200 bežcov s platnými antigénnymi testami na koronavírus. Maratónci behali po zmenenej trase, cez Hlavnú a Moyzesovu ulicu. Atmosféru na košickom maratóne si môžete pozrieť na nasledujúcom krátkom videu.

                                Na maratóne si zabehal aj expremiér Dzurinda

Na štart nastúpilo 164 mužov a 24 žien. Na štartovacej listine bolo málo zahraničných bežcov, napriek tomu nechýbali známe osobnosti a politici. Na košickom maratóne si zabehal aj expremiér a bývalý predseda SDKU Mikuláš Dzurinda. Pán expremiér už dlhé roky patrí k stálym účastníkom košického maratónu. V plnom športovom nasadení sme bývalého predsedu vlády zachytili na Hlavnej a na Bačíkovej ulici (na snímkach).

                                                  Bežcom fandil Vinco Lukáč

Na Hlavnej ulici sme medzi  fanušikmi zastihli Vincenta Lukáča (na snímke), dvojnásobného majstra sveta v hokeji. “Koronavírus dal stopku mnohým kultúrnym spoločenským a športovým podujatiam. Som rád, že sa košický maratón uskutočnil, čomu som sa potešil. Prišiel som na Hlavnú bežcom zafandiť “, uviedol známy košický hokejista.

                                                          Zvíťazil Slovák

Vzhľadom k obmedzenému počtu súťažiacich a nízkemu počtu zahraničných bežcov sa dalo predpokladať, že 97. Ročník (MMM), že v kategórii mužov zvíťazí Slovák. Čo sa aj naplnilo a prvý do cieľa dobehol Marek Hladík z (BMSC Bratislava). Na druhom miestne sa umiestnil Košičan Jozef Urban z (TJ Obal servis Košice). Medzi ženami triumfovala Češka Petra Pastorová (MK Seitl Ostrava/ČR).

                                                               Výsledky

Muži: 1. Marek Hladík (BMSC Bratislava) 2:26:08 hod., 2. Jozef Urban (TJ Obal servis Košice) 2:32:53, 3. Matúš Hujsa (NAŠA Atletika) 2:33:01, 4. Marián Zimmermann (ŠK Atletika Banská Štiavnica) 2:33:50, 5. Taras Ivaniuta (RestartniSa.sk) 2:40:47

Ženy: 1. Petra Pastorová (MK Seitl Ostrava/ČR) 2:52:11 hod., 2. Sylvia Sebestianová (HK Skalica) 3:04:31, 3. Radka Roháčová (Zdravie v pohybe Lučatín) 3:16:24, 4. Veronika Ľašová (Atletický klub Krupina) 3:19:28, 5. Henrieta Pulenová (Gemerunners) 3:19:39

Atmosféru na netradičnom košickom maratóne si môžete pozrieť vo fotogalérii. Ako bonus vám ponúkame infračervené fotografie.

                                                     Fotogaléria:

                          Infračervená fotogaléria:

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?