Foto-video: Smieško a Bodnár desiatky rokov cvakal výtvarníkov v introvertnom prostredí

Autor: Lórant Kulík | 22.6.2021 o 5:13 | (upravené 22.6.2021 o 8:15) Karma článku: 7,60 | Prečítané:  1253x

Od 13. 5. 2021 – 17. 6. 2021 si mohli vo VSG milovníci fotoumenia pozrieť výstavu na tému, Košickí výtvarníci a ich ateliéry (1972-2018). Autormi fotografií sú Zdeněk Smieško a Gabriel Bodnár. Foto a video z výstavy v príspevku.

Text, foto a video z výstavy: Lórant Kulík

Jedinečná výstava fotografií prináša celkom netradičný pohľad na košických výtvarníkov. Exkluzívny pohľad zo zákulisia, domáceho prostredia, ateliérov, dokáže zaujať milovníkov fotografie. Autenticky a celkom netradične zachytáva introvertný svet  umelcov.

Dvom úspešným košickým fotografom Zdeňkovi Smieškovi a Gabrielovi Bodnárovi,  sa prostredníctvom fotografie podarilo zachytiť, vzácne a neopakovateľné momenty zo života umelcov. Treba zvlášť oceniť a doceniť, že fotografie sú väčšinou čiernobiele. Úspešní košickí majstri fotografie vystavené snímky analógovou technikou. Bez problémov zvládli časovo náročné spracovanie čiernobielych negatívov.

Východoslovenská galéria v Košiciach pripravila vkusnú a vzhľadnú výstavu. Milovníci fotoumenia si mali možnosť pozrieť život tridsiatich výtvarníkov z celkom opačného pohľadu, zo zákulisia. Zdeňěk Smieško s Gabrielom Bodnárom si zvolili dobrú fototému. Na finálnom diele, ktoré si mohli návštevníci pozrieť, pracovali niekoľko rokov. Z vybraných fotografií vznikla celá séria, ktoré neodmysliteľne patria k sebe.

K dobrému námetu neodmysliteľne patrí aj voľba správnych osobností. Úspešní košickí fotografi oslovili pri svojej tvorbe najlepších a najuznávanejších výtvarníkov danej doby. V prvej časti sa zamerali na portréty umelcov silnej strednej generácie. V ďalšej časti sa sústredili na mladšiu generáciu, ktorá tvorila v 80. rokoch minulého storočia. Nebudeme menovať všetkých, ale vybrať si iba niektorých je ešte ťažšie. Ak ste výstavu nestihli, tak si ju môžete pozrieť v našej foto a video galérií.

                                 Fotogaléria:

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Ministerstvo spustilo registráciu na očkovaciu lotériu. Aké sú podmienky?

Spustenie registrácie sa posunulo o niekoľko hodín.

STĹPČEK PETRA TKAČENKA

Prémia pre Matoviča (komentár)

Kto chce vyhrať štátne peniaze, musí sledovať Matovičovo dielo.


Už ste čítali?